קורות חיים

כתיבת קורות חיים היא בין השלבים החשובים ביותר למציאת עבודה התואמת את הצרכים והדרישות שלנו. הכתיבה חייבת להתבצע בצורה מקצועית אם התאמה לתחום שבו אנו מחפשים להשתלב מבחינה מקצועית ולפתח בו קריירה. אספנו עבורכם כמה טיפים חיוניים לכתיבה נכונה של קורות חיים.

כתיבה

אם נזכור דבר אחד חשוב לאורך תהליך הכתיבה נצליח להעלות את הסיכוי שהמעסיק אליו אנו שולחים את קורות החיים יזמין דווקא אותנו לריאיון ואף יבחר בנו. חשוב מאוד לזכור שכל מעסיק מקבל עשרות אם לא מאות קורות חיים ולכם עלינו לבדל את עצמנו בהשוואה לאחרים. כדאי לחשוב כל הזמן איפה אני יכול לתרום, מה שונה בי וייחודי בי לעומת אחרים ולשלב את זה בצורה מושכלת במסמך.

ניסוח

דיוק הוא אבן היסוד לכתיבת קורות חיים. נסו לכתוב קורות חיים בצורה מדוייקת והדגישו את הנתונים שראויים להדגשה על פי הארגון אליו אתם שולחים את קורות החיים שלכם. בנוסף, את החלק הראשון יש להדגיש את היכולות שלכם בהתאם למשרה הצפויה ולא על פי מה שכבר עשיתים – זה מאוד חשוב!. חשוב להדגיש יכולות ייחודיות כמו ניהול פרוייקטים בינלאומיים, שפה נוספת בה אתם שולטים ועוד. בחלק השני של קורות החיים יש לציין את ההשכלה שלכם. ציון דרך זה מהווה סוג של סטטוס ומראה את היכולות שלכם ללמוד ולעמוד ביעדים.

טעויות נפוצות

יש כמה טעויות נפוצות שמרבית האנשים נופלים בהם. כדאי לזכור שמדובר בתהליך של מכירה הדדית. ניסיון שלא רלוונטי, מילים מיותרות ושאר ניסוחים שלא קשורים למשרה המיועדת כדאי להוריד. קורות החיים חייבים להתפרס על פני עמוד אחד ולא על שניים או שלושה גליונות.  אין סיבה להוסיף קורסים שעשיתם כשהם לא רלוונטים למשרה. השאירו רק את הפרטים החיוניים והחשובים והגישו דף כמה שיותר נקי.

עוד משהו שיעניין אותך:
עופר איתן – על חברת טכנולוגיית השיווק שרכשה את חברת מובלין

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *